Két és fél hónap története - önkénteskedés, felfedezés, pihenés Peruban és Arubán

Discovering Peru

Discovering Peru

Colca canyon - day 3 and 4 + nederlandse versie van de hele trek

2018. október 16. - V.Dorottya

A Colca kanyon felfedezese folytatodott! Furebol a Sangalle oazisba turaztunk, ahol 25 fok, napsutes, medence es koktelok vartak rank. Itt is egy hasonlo fa kishazban aludtunk, de itt extra szolgaltataskent volt villany a kishazban. (hihetetlen hogy milyen - otthon alapveto - dolgoknak tudunk itt megorulni!)
Aztan Sangallebol masnap a tura legutolso es legnehezebb szakasza vart rank: visszamaszni a kiindulopontra, Cabanacondeba. Ez egy kemeny 1400 meteres emelkedest jelentett mindossze 4 kilometeren keresztul, amit vegig egy meredek sziklas szerpentinen tettunk meg. Persze az elso harom napon is meredeken le-fol turaztunk a kanyon egyik felerol a masikra, de ez kulonosen nagy kihivast jelentett. Raadasul mindenhol csak gyer fuvek es kiszaradt kaktuszok vettek korul minket, na meg a feher homok, sziklak, kovek es oriasi por. Ugyhogy ilyen kevesbe erdekes latvannyal mellettunk kedvunk sem volt megallni pihenni. Harom es fel orankba telt felmaszni, de annyira kipurcantunk hogy utana harom es fel orat aludtunk delutan Cabanacondeban!
Osszessegeben elmondhato hogy nagyon jo dontes volt hogy magunk turaztunk, es nem egy szervezett turara fizettunk be! A szervezett turak nem mennek el a kanyon vegebe, Furebe, ami a legerdekesebb resze volt a turanak, mert az annyira messze van a modern elettol es a civilizaciotol mint Mako Jeruzsalemtol :D az egyik kepen lathato hogy meg hagyomanyosan okrokkel muvelik meg a foldeket, bar ez nem csak itt van igy hanem Peruban mindenhol.
Talalkoztunk es beszelgettunk masokkal, nagyon sok francia fiatallal talalkoztunk, meg nehany hollanddal meg nemettel. Az ugy elmondhato hogy a franciak sokkal mereszebbek es kalandvagyobbak, ezert talalkoztunk szinte csak franciakkal a kanyon eldugott reszeiben. Sokuk sajat satorban aludt. Mig a hollandok igazi kenyelem - keresok. Ok csak lemennek Sangalleba egy ejszakara koktelozni majd vissza Cabanacondeba. Es ok inkabb befizetnek egy konnyu de teljes ellatasos kirandulasra minthogy maguk turazzanak. Illetve neha idegesitoen finnyasak peldaul az etelt illetoen. A nemetek mindegyike nagyon fiatal, 18-22 ev koruliek es sokuk egyedul jott Del-Amerikaba hosszu honapokra. Amerikaiak most ebben a szezonban nincsenek sokan. Magyarral meg nem talalkoztam, valoszinu nem is fogok, viszont Cabanacondeban a hostelben a regisztracional lattam egy magyar nevet a listan aki nehany nappal korabban aludt ott! Szoval ennyit a tarsadalmi tanulmanyombol! :D
Sajnos lattunk elszomorito dolgot is turank soran: a folyokon nehol gusztustalan feher szenny uszott... A zuhanyzo- es mosogatovizet beleengedik a folyoba, amin most ilyen alacsony vizallasnal megragad ez a massza. Gondolom az elovilagot is rendesen pusztitja a turizmusbol eredo szennyezes. Peldaul Llahuar es Sangalle kimondottan turazoknak kialakitott helyek, nem helyi kozossegek. Szoval ha nem aludnanak ott turistak, ezek a helyek nem leteznenek, es nem lenne ronda feher uszo massza a folyokon. Egyebkent a kanyon kozossegeiben nincsen szemetelszallitas, igy a helyiek a szemetuket csak beleengedik a folyoba. Mi buszken elmondhatjuk magunkrol hogy ot napon at gyujtottuk a szemetunket amit Arequipaba visszaviszunk, es nem szennyezzuk a kanyont :) ez lathato az egyik kepen a videoban, az a kis textilzsak az otnapi szemetunkkel :)
A visszauton Arequipaba megalltunk nem messze Cabanacondetol mert egy kilatobol reggelente meg lehet nezni a kondormadarak vonulasat. Nehany nagyon kozel szallt a fejunk felett, es hallottuk ahogy szelik a levegot a szarnyaik! A kilatoban talalkoztunk egy alpakaval, annyira cukik ezek az alpakak! Olyan aranyosan buta allatok :D Iannek beleharapott a fenekebe! :D

 

De colcan canyon trek!

Na de salkantay trek hadden we besloten om nog een meerdaagse trek te maken. Vanuit arequipa gaan er regelmatig bussen naar cabanaconde en vanuit daar kan je mooie treks maken binnen de colcan canyon! Het was nog even spannend of naar cabanaconde konden aangezien de boeren gingen staken en dan hele wegen afsluiten, gelukkig hadden wij hier geen last van en arriveerde wij dinsdag in cobanaconde. Ons hostel was een van de slechtste hostels tot nu toe, raar personeel, vieze kamers, alleen koud water en de badkamer stonk naar riolering. Woensdagochtend om half 8 begonnen we met de tocht naar llahuar. De eerste dag was voornamelijk afdalen maar het uitzicht was schitterend.na een 5 uur lange wandeltocht kwamen we aan bij de llahuar lodges. Dit was echt een prima accomodatie, simpel maar ze hadden we heerlijke hotsprings waar wij gebruik van mochten maken:) de tweede dag begon vroeg met ontbijt om 06:30 om vervolgens naar fure te hiken. Waar we de eerste dag nog aardig wat toeristen tegenkwamen was de weg naar fure voor ons alleen:D voornamelijk het laatste gedeelte van de tocht was zwaar omdat het alleen maar klimmen was. Eenmaal aangekomen in Fure kregen we even een cultuur shock.. het leven is echt primitief, heel de communitie gebruikt een wc en ze eten allemaal bij een iemand! In de middag zijn we vanuit fure naar de watervallen gelopen wat echt schitterend was. Onderweg naar de watervallen kwamen we nog wel even een verassing tegen, een grot met allemaal menselijke botten en schedels erin. Na een goed bord spagetti gingen we naar bed om ons voor te bereiden voor dag 3, de tocht naar de oasis. De tocht naar de oasis was in het begin redelijk goed te doen, niet veel klimmen en dalen totdat we zagen dat we helemaal naar beneden tot aan de rivier moesten dalen. Ook zagen we de weg naar boven die wij de vokgende dag moesten nemen, 1400 meter hoogte verschil. Eenmaal aangekomen gingen we opzoek naar een accomodatie, uiteindelijk zijn we neer gestreken bij prachtige verblijfplaats met zwembad en een goede bar:D na een verfrissende duik en paar cuba libres zijn we naar bed gegaan. De laatste dag van onze trek was de meest intensieve van alle dagen, 3 uur lang omhoog klimmen, van de oasis (1800 meter hoogte) naar cabanaconde (3200 meter hoogte). Na de klim zijn we naar ons hotel gegaan waar we een welverdiende powernap hebben genomen! Vanuit cabanaconde zijn we weerterig gegaan naar areuipa maar eerst hadden we nogeen tussenstop in de ochtend om condors te spotten. Op een half uurtje van cobanaconde lag het uitzichtpunt 'cruz del condor' en vanuit hier kon je smorgens tussen 06:30 en 08:30 conders spotten. Die beesten zijn echt extreem groot:O we hebben er ongeveer 20 kunnen zien en sommige kwamen heel laag over gevlogen! We verblijven nog 2 dagen in areuipa en gaan dan door naar Ica waar we gaan zandboarden en de paraqas eilanden gaan bekijken:) 

 

A bejegyzés trackback címe:

https://discoveringperu.blog.hu/api/trackback/id/tr9814304115

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása